Komunikat - Parafia Łodygowice Rzymskokatolicka pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach

Informacja dla parafian

Nasza parafia otrzymała dalszą pomoc na remont naszego Kościoła w kwocie 1 milion 100 tyś. złotych. Pieniądze te mają być przeznaczone na wymianę gontów na dachu Kościoła i remont drugiej dużej wieży. Cały koszt prac został oszacowany na 1 milion 600 tysięcy złotych.
Parafia ma dać wkład własny w wysokości 300 tyś złotych. Do końca roku mają być przeprowadzone przetargi i pozwolenia,  zaś prace mają ruszyć w przyszłym roku. Takiej kwoty nie da się uzbierać w przyszłym roku, bo jest to ogromna suma.
Dlatego po ustaleniu z Radą Parafialną podjęliśmy  decyzję aby w tym roku zebrać chociaż jedną trzecią tej sumy.
Gdyby każda rodzina przekazała 200 złotych to udało by się uzyskać jedną trzecią tej sumy zaś o resztę będziemy się martwić w przyszłym roku.
Dlatego proszę o pomoc na tyle na ile będzie Was stać. Dotacja jest ogromna i szkoda by jej nie wykorzystać, bo jeżeli nie włożymy własnego wkładu to dotacja będzie  cofnięta a kiedy przyjdzie wyremontować dach i wieżę z własnych środków nie podołamy temu zadaniu.
Parafia nasza w 2023 oku będzie obchodzić 650lecie istnienia. Byłby to wielki dar dla Boga zrobić taki remont i przekazać następnemu pokoleniu tą wspaniałą świątynię, tak jak nam przekazano ten Kościół na którego budowę też kiedyś składali się nasi dziadowie i pradziadowie.
Dlatego przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierali ofiary na ten cel. Niech ten Kościół służy nam i następnym pokoleniom. Kościół to nasza wizytówka, wizytówka naszej wiary. Kościół   świadczy o nas o naszym zaangażowaniu w sprawy Boże.
Zróbmy więc wszystko by nie zmarnować tego daru o który tak bardzo zabiegałem dla naszej parafii.
Myślę że wielką pomocą w uzyskaniu tych pieniędzy było wstawiennictwo Ks. Prałata Jana Marszalka, którego tyle razy prosiłem o pomoc. Na pewno Ks. Jan, który tak bardzo troszczył się o tą świątynię nam pomoże a ja będę dalej zabiegał o dalsze zdobywanie środków na ten cel. Wszystkim życzę: Szczęść Boże.

Ks. Józef Zajda - proboszcz