Warto podjąć wszelkie wysiłki, aby prawda o Trójcy Świętej nie była tylko teorią, ale przenikała do naszego codziennego życia.

W środę 29 maja wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

W czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa(Boże Ciało)

Msze św. będą o godz. 730; 930 – suma; 1500; 1800.

Po Mszy św. o godz. 930 wyruszy z naszego Kościoła procesja Bożego Ciała następującymi ulicami: Jana Pawła II, plac Wolności, Piastowską, Sobieskiego i Jana Pawła II

Przygotowanie ołtarzy powierzamy następującym rejonom:

I ołtarz – przy Kościele - I,II,III Kępa

II ołtarz – przy krzyżu – Wiklina i Podkościele

III ołtarz – przy kaplicy pod Glemieńcem - Bierna

IV ołtarz – na placu Wolności – Morgi i Nowy Świat

W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją będą w dni powszednie po Mszy św. o godz. 630 i 1800. Natomiast w niedzielę o godz. 930 i w czasie nabożeństwa czerwcowego przed Mszą św. o godz. 1800 .

Przygotujmy wcześniej wszystkie feretrony. Na procesję strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji.

Zapraszamy na procesję rano i wieczór przez oktawę Bożego Ciała dzieci do sypania kwiatów. Na zakończenie oktawy będą dla dzieci rozdawane słodycze.

Na piątek 31 maja Ks. Biskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe.

W sobotę 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jet to zarazem I-sza sobota miesiąca. W tym dniu będzie objazd wszystkich chorych z naszej parafii. Prosimy o zapisanie w zakrystii. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

Rodzinom z rej. Porąbki i Potok serdecznie dziękujemy za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu i za złożoną ofiarę. Na najbliższy tydzień prosimy rodziny z rej. Glemieniec

Dziękujemy również wszystkim strzegącym bezpieczeństwa naszej świątyni. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę 2 czerwca odbędzie się pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.

Wszystkim parafianom i gościom na nadchodzący tydzień życzymy: Szczęść Boże